Komunikat z konkursu wiedzy pn. „Wiem jak przeciwdziałać emisyjności”

przez | 25 marca 2024

W dniu 22 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbył się konkurs wiedzy pn. „Wiem jak przeciwdziałać emisyjności” z udziałem uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu grajewskiego.

Celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej przeciwdziałania emisyjności, utrwalenie wiedzy  nabytej w czasie realizacji warsztatów ekologicznych pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom” oraz kształtowanie odpowiednich postaw, zachowań i działań proekologicznych związanych z ochroną powietrza.

Po napisaniu testu uczniowie wysłuchali prezentacji edukacyjnej „Wiem jak przeciwdziałać emisyjności” przygotowanej przez Państwa Annę i Andrzeja Mydlińskich oraz wzięli aktywny udział w dyskusji dot. przeciwdziałania emisyjności.

Wyniki Grupy A szkoła podstawowa kl. V-VI:
1 miejsce – Aleksandra Burzyńska (SP Danówek)
2 miejsce – Kalina Jankowska (SP 2 Grajewo)
3 miejsce – Wojciech Maciorowski (SP Białaszewo)
4 miejsce – Natalia Gutowska (SP Wierzbowo)
5 miejsce – Julita Witulewska vel Wróblewska (SP Rajgród)
6 miejsce – Małgorzata Olszewska (SP Radziłów)

Wyniki Grupy B szkoła podstawowa kl. VII-VIII:
1 miejsce – Patrycja Kaczyńska (SP Danówek)
2 miejsce – Gabriela Ajdyn (SP Danówek)
3 miejsce – Lena Zwolińska (SP Danówek)
4 miejsce – Victoria Borys (SP 4 Grajewo)
5 miejsce – Nadia Witkowska (SP Białaszewo)
6 miejsce – Patrycja Dąbrowska (SP Wierzbowo)

Pan Stanisław Szleter – Prezes Stowarzyszenia Samorządów Dorzecza podziękował szkołom za dotychczasową współpracę przy realizacji warsztatów edukacyjnych. Uczestnikom konkursu życzył dalszych sukcesów i osiągnięć w nauce.  Szczególne słowa podziękowania skierował do Pani Dyrektor Lilli Aldony Łempickiej i Pracowników Szkoły Podstawowej w Wierzbowie za pomoc w organizacji turnieju wiedzy.

Konkurs wiedzy pn. „Wiem jak przeciwdziałać emisyjności” zorganizowany został przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w zakresie realizacji projektu „Uczymy się przeciwdziałać emisjom” w ramach Programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *