Archiwum kategorii: Projekty

Szkolenie ekologiczne pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom” zrealizowane w maju 2024 r.

W dniu 27 maja 2024 r. w Rudzie odbyło się szkolenie ekologiczne pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom” , w którym uczestniczyli mieszkańcy powiatu grajewskiego. Prowadzący: szkolenie ekologiczne poprowadzili Państwo Anna i Andrzej Mydlińscy (https://wilczewrota.pl/). Tematem przewodnim spotkań było przeciwdziałanie emisjom. Omówiono źródła zanieczyszczeń powietrza: Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat smogu, Znaczną część spotkań… Czytaj dalej »

Komunikat z uroczystego podsumowania konkursów plastycznego i na wykonanie spotu informacyjnego

W dniu 27 maja 2024 r. w Rudzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznego pn. „Walka ze smogiem – unikanie emisji powierzchniowej” i na wykonanie spotu informacyjnego pod hasłem „Program Czyste Powietrze” z udziałem 100 uczestników tj. laureatów konkursów – uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu grajewskiego, ich rodziców oraz opiekunów szkolnych. Konkurs plastyczny polegał… Czytaj dalej »

Warsztaty ekologiczne w Wilczych Wrotach i Biebrzańskim Parku Narodowym

W dniach od 6 do 10 maja 2024 r. Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w ramach realizacji projektu „Uczymy się przeciwdziałać emisjom” zorganizowało 5 warsztatów ekologicznych w Biebrzańskim Parku Narodowym i w „Wilczych Wrotach” z udziałem uczniów z nw. szkół podstawowych z powiatu grajewskiego: – Szkoła Podstawowa w Wierzbowie – 6 maja 2024 r.,– Szkoła Podstawowa… Czytaj dalej »

Warsztaty ekologiczne „Uczymy się przeciwdziałać emisjom” zrealizowane w kwietniu 2024 r.

Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w kwietniu 2024 r. zrealizowało 15 warsztatów ekologicznych pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom”. z dziećmi objętymi wychowaniem przedszkolnym, a w realizację naszego zadania „Uczymy się przeciwdziałać emisjom” zaangażowały się: Przedszkole Miejskie Nr 2 w Grajewie, Przedszkole Miejskie Nr 6 w Grajewie, Niepubliczne Przedszkole Językowe „Modernkids” w Grajewie, Akademia Dobrego Startu… Czytaj dalej »

Warsztaty ekologiczne „Uczymy się przeciwdziałać emisjom” zrealizowane w marcu 2024 r.

Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w marcu 2024 r. zrealizowało 34 warsztaty ekologiczne pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom”. z dziećmi objętymi wychowaniem przedszkolnym uczniami szkół podstawowych oraz średnich z terenu powiatu grajewskiego, a w realizację naszego zadania „Uczymy się przeciwdziałać emisjom” zaangażowały się: – Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, – Szkoła Podstawowa w… Czytaj dalej »

Szkolenia ekologiczne pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom” zrealizowane w marcu 2024 r.

W marcu 2024 r. odbyły się dwa szkolenia ekologiczne pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom”  tj. w dniu 7 marca w Centrum Kultury w Radziłowie, w którym uczestniczyli mieszkańcy gminy Radziłów oraz 20 marca w Wilczych Wrotach w Kapicach z udziałem mieszkańców miasta Grajewo. Prowadzący: szkolenie ekologiczne poprowadzili Państwo Anna i Andrzej Mydlińscy (https://wilczewrota.pl/). Tematem… Czytaj dalej »

Komunikat z konkursu wiedzy pn. „Wiem jak przeciwdziałać emisyjności”

W dniu 22 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbył się konkurs wiedzy pn. „Wiem jak przeciwdziałać emisyjności” z udziałem uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu grajewskiego. Celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej przeciwdziałania emisyjności, utrwalenie wiedzy  nabytej w czasie realizacji warsztatów ekologicznych pn. „Czyste powietrze – przeciwdziałanie emisjom” oraz kształtowanie… Czytaj dalej »